Juniorski gimnastički reprezentativci u finalu Europe

Zaslužili su veliki pljesak Mauro Nemčanin i Marko Sambolec, juniorski gimnastički reprezentativci Hrvatske koji su u finalu Europskog prvenstva u Glasgowu osvojili peto, odnosno šesto mjesto.

Dvojica hrvatskih juniora – 16-godišnji Marko Sambolec i 18-godišnji Mauro Nemčanin Europsko su prvenstvo završili među osam najboljih konjaša na starom kontinentu.

U konkurenciji od 130 juniora, Mauro i Marko plasmanom u finale osigurali su mjesto u samome vrhu, te naposljetku, u današnjem finalu, sigurno i bez većih grešaka odradili svoje vježbe.

Mauro je svoje posljednje juniorsko europsko prvenstvo završio kao petoplasirani s ocjenom 13.566, koliko je imao i četvrtoplasirani Rus Mikhail Khudchenko. Do brončane medalje Nemčanina je dijelilo svega 0.034 boda. Dvije godine mlađi Marko Sambolec nastup u finalu završio je kao šesti s osvojenih 13.466 bodova.

juniori

Mauru je falilo 0.034 boda do bronce, to je treptaj oka. Ali sve je OK. Ništa, idemo dalje.
Moramo biti puno bolji da bi u budućnosti na natjecanjima bili imuni na moguće nepravde.

Sada počinju prave stvari, dolazimo među seniore

Ovo je samo veliki motiv za dalje rekao je jedan od trenera Saša Solar.

Za Hrvatsku su na Europskom gimnastičkom prvenstvu za juniore nastupila još dvojica gimnastičara – Mateo Žugec i Borna Matić. Žugec i Matić.
Iako se nisu plasirali u finale svojih sprava, ostvarili su vrlo dobre rezultate. Mateo je u kvalifikacijama konja s hvataljkama bio 11., dok je Borna na karikama osvojio 29. mjesto.