
Nenasilna komunikacija (Nonviolent Communication – NVC), Marshalla Rosenberga je uspješan model komuniciranja utemeljen na empatijskom povezivanju sa sobom i drugima.
Model ima jednostavnu strukturu koja je snažna koliko i jednostavna. Praktičnost i jednostavnost omogućile su veliki broj pristalica, a učinkovitost primjene opstanak i održivost, te je priznat i prepoznatljiv u cijelome svijetu. Može se uspješno primjenjivati u osobnom i profesionalnom životu. Edukacija “Osnove Nenasilne komunikacije” dati će odgovor na pitanja kako očuvati, istaknuti i cijeniti vlastiti integritet i autentičnost, uz istovremeno uvažavanje i razumijevanje potreba drugih.
Možda bi za sebe rekli da nismo nasilni, a navikli smo u govoru koristiti zahtjeve, optužbe i donositi „presude“, riječi koje izgovaramo mogu često dovesti do toga da povrijedimo i sebe i druge… potpuno nesvjesno.
Edukacija je namijenjena svima koji žele unaprijediti svoje komunikacijske vještine, posebna preporuka roditeljima, odgojiteljima, učiteljima, pedagozima, socijalnim pedagozima, psiholozima, edukacijskim rehabilitatorima, logopedima, psihoterapeutima, liderima, menadžerima, i svima drugima koji rade s ljudima, ili žele postati treneri Nenasilne komunikacije i širiti ju dalje.
Nenasilna komunikacija otvara puteve da jasno izrazimo što želimo i trebamo tako da uvažavamo slobodu svih uključenih ljudi. Ovakav način komuniciranja skreće pozornost na naše osjećaje i potrebe uz prepoznavanje i poštivanje osjećaja i potreba drugih.
Na ovoj dvodnevnoj radionici dobiti ćete osnove Nenasilne komunikacije
Cijenimo ugodnu grupnu atmosferu, a važno nam je da možete iskusiti teoriju u praksi kroz vježbe u onoj mjeri koliko je vama ugodno.
Na ovoj edukaciji prolazimo kroz četiri koraka Nenasilne komunikacije koji su temelj ovog modela:
– Opažanje bez predrasuda (kako promjena perspektive viđenja stvari može olakšati i poboljšati moj život.
– Osjećaji (kako osvijestiti i prepoznati vlastite osjećaje.)
– Potrebe nas pokreću (osvještavanje univerzalnih potreba koje nas pokreću, motiviraju i uzrok su naših aktivnosti i reakcija.)
– Kako uputiti molbu i zatražiti ono što bi nam obogatilo život.
Potpuno izražavanje sebe kroz 4 koraka (razumijevanje procesa koji se dešavaju u nama vodi ka upoznavanju, razumijevanju i prihvaćanju sebe.)
– razumijevanje uzroka problema koji nastaju u komunikaciji sa sobom i drugima
– razumijevanje vlastite emocionalne reakcije
– novi izričajni oblik koji osigurava autentično izražavanje
– unaprijeđenu sposobnost za osviješteno preuzimanje odgovornosti za postizanje vlastite dobrobiti.
Edukaciju vode: Irena Sever Globan i Ivana Buconjić
Datum: 13. 1. i 14 1. 2024. (subota i nedjelja)
Trajanje: 2 dana (od 9 – 17h)
Adresa: Nova Ves 50, 10000 Zagreb
Kotizacija: 200 EUR Sudjelovanje na edukaciji osigurat ćete prijavom, nakon čega ćete dobiti upute za uplatu kotizacije
Zbog ograničenog broja mjesta (12) molimo vas da se na vrijeme prijavite.